Oživte svůj den s exotickým koktejlem Mimosa Drink!

Mimosa Drink

Úvod do koktejlu Mimosa

Úvod do koktejlu Mimosa:

Pokud hledáte osvěžující nápoj na brunch, Mimosa drink by mohl být tou správnou volbou pro vás. Tento slavnostní koktejl se skládá z pomerančového džusu a sektu s přídavkem mimozy, který dodá nápoji jemnou květinovou chuť a vůni.

Mimosa je velmi oblíbeným nápojem na různých společenských akcích a slavnostech po celém světě. Jeho snadná příprava a svěžest ho činí ideálním pro jakoukoli příležitost, kdy chcete nabídnout hostům něco skutečně speciálního.

Takže pokud máte rádi kombinaci ovocného džusu a sektu, dopřejte si kousek z této francouzské pikantérie. S trochou mimozy se stane Mimosa drink vaším novým oblíbeným nápojem!

Historie koktejlu Mimosa

Historie koktejlu Mimosa sahá až do 40. let 20. století, kdy Harry's Bar v Paříži zavedl tradiční brunch s mimoňovým džusem a šampaňským. První recept na koktejl Mimosa byl popsán v roce 1925 v knize "Hundred Famous Cocktails" od autora Roberta Vermehra, který ho nazval "Buck's Fizz".

Mimosa se rychle stala populární mezi celebritami a slavnými osobnostmi, jako například Ernest Hemingway nebo Alfred Hitchcock. V 60. letech se Mimosa stala oficiálním nápojem pro snídani na Beverly Hills Hotelu, který ji i dnes nabízí ve svém menu.

Dnes je Mimosa oblíbený koktejl na brunchech a svatebních oslavách po celém světě. Je snadný na přípravu a jeho chutě lze variabilně upravit podle preference každého hosta.

Ingredience potřebné k přípravě koktejlu Mimosa

Ingredience potřebné k přípravě koktejlu Mimosa:

- Šampaňské (nebo jiné suché víno s bublinkami)

- Čerstvý pomerančový džus

- Mimoza (pokud je dostupná, jinak se může použít pomerančová marmeláda nebo sirup)

- Led

Mimosa je snadno připravitelný koktejl, který se hodí pro slavnostní příležitosti, ale i pro běžné relaxační večery. Stačí smíchat šampaňské s čerstvým pomerančovým džusem a přidat trochu mimozy nebo alternativně pomerančovou marmeládu či sirup. Při podávání není nutné tolik dbát na vzhled jako třeba u jiných drinků - stačí led a ozdobné sklenice.

Postup přípravy koktejlu Mimosa

Postup přípravy koktejlu Mimosa

Koktejl Mimosa je kombinací pomerančového džusu a šampaňského, přičemž mu dodává nezaměnitelnou chuť květ mimozy. Tento luxusní nápoj je skvělým způsobem, jak oslavit oslavu nebo si dopřát trochu elegance.

Následující postup vám ukáže, jak snadno připravit koktejl Mimosa doma:

1. Zvolte kvalitní pomerančový džus a šampaňské – ideálně brut nebo extra brut.

2. Nalijte do sklenice 1/3 šampaňského.

3. Přidejte stejný poměr pomerančového džusu.

4. Nakonec ozdobte střed koktejlu květinou mimozy (volitelné).

5. Koktejl podávejte okamžitě po smísení.

Nyní víte, jak snadno si připravit koktejl Mimosa doma jako profesionál!

Varianty koktejlu Mimosa

Pokud hledáte novou a zajímavou variantu koktejlu Mimosa, máme pro vás připraveny několik skvělých tipů. Můžete si vyzkoušet například Mimosa s čerstvým grepem nebo limetkou, která dodá vašemu nápoji svěžest a kyselost. Další možností je přidání malinového sirupu, který vytvoří originální kombinaci s mimozy. Pokud preferujete víno, zkuste Mimosu s sektrem a meruňkovým džusem nebo sektrem a broskvovým džusem. Tyto varianty určitě zaujmou vaše chuťové buňky a těšíme se na vaše dojmy!

Servírování a ozdobení koktejlu Mimosa

Servírování a ozdobení koktejlu Mimosa

Koktejl Mimosa se skládá z pomerančového džusu a šampaňského, a vyznačuje se svým osvěžujícím ovocným nádechem. Jeho servírování a ozdobení hraje rozhodující úlohu při prezentaci tohoto nápoje na vašem stolu.

Začněte tím, že použijete štíhlou, elegantní skleničku na cocktail. Nalijte do ní půl šampaňského (nebo prosecca) a doplněte ji o stejný objem čerstvého pomerančového džusu.

Kromě toho můžete koktejl ozdobit řezem čerstvé pomeranče, nebo zelenými listy máty pro kontrast barev. Pokud chcete být více kreativní, můžete přidat malé kuličky melounu na dno sklenice nebo upravit okraj sklenice cukrem pro zajímavý vizuální efekt.

Koktejl Mimosa je nejen krásné pití, ale také perfektní volbou pro slavnostní příležitosti jako jsou svatby nebo brunch s přáteli. Uchvátit vaše hosty jednoduchostí koktejlu Mimosa doplněné estetickou prezentací.

Tipy na úpravu receptu koktejlu Mimosa

Tipy na úpravu receptu koktejlu Mimosa:

- Přidejte do něj trochu grenadiny pro zvýraznění sladkosti a sytosti barvy.

- Zaměňte pomerančovou šťávu za grapefruitovou, pro trochu výraznější chuť.

- Pokud chcete koktejl osvěžit, přidejte do něj kousek mátového lístku nebo několik bobů černého pepře.

- Zkuste místo prosecca použít šampaňské pro extra luxusní pocit.

- Na okraj sklenice namočte kousek citronu a obrázek posypeme cukrem - bude to vypadat skvěle!

Závěr a doporučení k pití koktejlu Mimosa

Pokud jste fanouškem osvěžujících a exkluzivních nápojů, koktejl Mimosa by mohl být tou správnou volbou pro vás. Tento koktejl s obsahem mimozy je skvělou volbou jak pro brunch, tak i večerní oslavu. Pokud ho chcete připravit doma, nezapomeňte použít čerstvé džusy z pomeranče a samozřejmě kvalitní šampaňské. Koktejl Mimosa patří mezi oblíbené nápoje iv mnoha barech a restauracích po celém světě.

Pokud chcete vylepšit svou zkušenost s pitím koktejlu Mimosa, doporučujeme použít velmi studený šampaňské a zmrazit sklenice před podáváním. Také nezávisle na době podání, doporučujeme koktejl ozdobit jemným plátkem pomeranče nebo malým kouskem ovoce pro extra chuťový zážitek.

Koktejl Mimosa je elegantní a exkluzivní nápoj, který si zaslouží vyzkoušení. Takže pokud hledáte nový způsob, jak bavit sebe i své hosty, tento koktejl by určitě neměl chybět na vašem stole!

Publikováno: 09. 05. 2023

Kategorie: jídlo

Autor: Ludmila Patočková

Tagy: mimosa drink | koktejl s obsahem mimozy