Long Island: Koktejl, který vás okouzlí svou chutí i historií

Long Island Drink

Úvod do koktejlu Long Island

Úvod do koktejlu Long Island

Long Island je oblíbeným a silným koktejlem, který se skládá z několika druhů alkoholických nápojů. Jeho původ sahá až do 80. let minulého století, kdy byl vytvořen na stejnojmenném ostrově v americkém státě New York.

Koktejl Long Island obsahuje gin, bílý rum, tequilu, vodka a citrusovou šťávu. K této směsi se přidávají i další ingredience jako jsou cukr, led nebo cola. Všechny tyto ingredience společně tvoří jedinečnou chuť tohoto silného nápoje.

Pokud milujete silné a originální koktejly, Long Island je pro vás tou správnou volbou. Ať už si ho dopřejete na večírku s přáteli nebo si ho objednáte v baru, zkuste si užít jeho unikátní chuťovou kombinaci a nezapomenutelné zážitky.

Historie vzniku koktejlu

Historie vzniku koktejlu Long Island Drink se datuje do 70. let minulého století, kdy tento populární nápoj vznikl na ostrově Long Island v New Yorku. Původní receptura obsahovala čtyři druhy tvrdého alkoholu - vodka, rum, gin a triple sec, kterým se přidala limetková šťáva a Coca-Cola pro chuť a barvu. Dnes je toto mísené pití často modifikováno s různými ingrediencemi podle osobních preferencí, ale stále zůstává jedním z nejoblíbenějších koktejlů po celém světě.

Seznam ingrediencí

Samozřejmě, rád vám pomohu s textem! Zde je možný text pro podnadpis "Seznam ingrediencí" pro koktejl Long Island:

Seznam ingrediencí pro koktejl Long Island:

- 25 ml vodky

- 25 ml bílého rumu

- 25 ml ginu

- 25 ml tequily

- 25 ml citronové šťávy

- 15 ml cukrového sirupu

- plátek citronu (jako dekorace)

- led

Tento recept na Long Island je skvělou volbou pro ty, kdo preferují silné a osvěžující koktejly. Pokud si přejete, můžete přidat i malé množství Coca-Coly, aby byl koktejl sladší. Vychutnejte si svůj Long Island!

Postup přípravy koktejlu

Postup přípravy koktejlu "Long Island Drink":

1. Smíchejte dohromady 2 díly ginu, 2 díly bílého rumu, 2 díly vodky, 2 díly tequily a 1 díl citronové šťávy.

2. Přidejte led, aby se nápoj dostatečně ochladil.

3. Nakonec nalijte do sklenice Coca-Coly nebo jiného syceného nápoje podle chuti.

4. Dekorujte plátkem citronu a ledovou kostkou.

5. Dobrou chuť!

Variace koktejlu Long Island

Pokud máte chuť na něco silnějšího, než je klasický Long Island Drink, můžete vyzkoušet různé variace tohoto populárního koktejlu. Zkuste například Long Island Tea s přídavkem zázvorové limonády nebo Long Beach s přidáním brusinkové šťávy. Pro milovníky ovoce je tu také Long Island Iced Fruit, který obsahuje kromě tradičních ingrediencí i směs ovocných koncentrátů. Možnosti jsou téměř nekonečné, takže si můžete vytvořit svou vlastní verzi tohoto ikonického koktejlu a rozšířit tak svůj repertoár drinků pro každou příležitost.

Doporučení pro podávání a servírování

Doporučení pro podávání a servírování Long Island drinku:

Tento známý koktejl má požadavky na správné podání a servírování, abyste mohli plně vychutnat jeho bohatou chuťovou paletu. Doporučujeme následující:

1. Sklenice - Použijte vysokou sklenici typu collins, která umožní dostatečný prostor pro led a alkoholické nápoje.

2. Led - Vložte do sklenice dostatek ledu, aby se koktejl udržel osvěžující a studený.

3. Ingredience - Přidejte do sklenice vodku, rum, gin a tequilu spolu s limetkovou šťávou a koly.

4. Promíchejte - Důkladně promíchejte ingredience v šejkrském mixéru nebo příměsí lžičkou.

5. Garnish - Osobnost Long Island drinku může být zdůrazněna efektním garnišem z čerstvého citronu nebo přiměřeným množstvím lístků máty.

6. Servírování - Podávejte chlazený koktejl okamžitě po přípravě a vychutnejte si jeho plné aroma.

S tímto jedinečným receptem na Long Island drink si budete jistě užívat chutného koktejlu, který dokáže osvěžit a povzbudit vaše smysly. Dobrou chuť!

Závěr článku a další inspirace pro koktejly

Pokud jste se nechali inspirovat tímto skvělým koktejlem, určitě si rádi připravujete i další nápoje. Pokud hledáte nové recepty nebo jen chcete vyzkoušet něco nového, doporučujeme zkouknout naše další články o koktejlech. Pokud se rozhodnete vyzkoušet nějaký z našich receptů, nezapomeňte se s námi podělit o vaše dojmy!

Publikováno: 05. 07. 2023

Kategorie: kuchyně

Autor: Zdeněk Černýk

Tagy: long island drink | koktejl