Křupavý Hermelín v troubě: Tajemství dokonalého sýrového pokrmu

Hermelín V Troubě

Příprava ingrediencí

Příprava ingrediencí pro hermelín v troubě

Každý správný kuchař ví, že klíčem ke skvělému jídlu je důkladná příprava surovin. Při přípravě hermelínu v troubě není výjimkou. Zde jsou kroky, které byste měli udělat při přípravě ingrediencí.

1. Nakrájejte sýr Hermelín na stejnou velikost a tloušťku.

2. Opatrně oddělte každý sýr od buničiny.

3. Nasekejte čerstvé bylinky (např. tymián nebo rozmarýn).

4. Jemně nasekejte česnek a cibuli.

5. Na pánvi opečete slaninu nebo špek a nakrájejte na kostky.

Nyní máte připravené suroviny pro svůj hermelín v troubě! Pokud jste následovali tyto kroky pečlivě, váš pokrm bude zaručeně lahodný a chutný. Dobrou chuť!

Příprava hermelínu

Pokud chcete připravit vynikající hermelín, následujte tyto jednoduché kroky. Vložte svůj hermelín do trouby a nechte ho péct se sýrovou kůrkou, dokud není krásně zlatohnědý a měkký uvnitř. Během pečení můžete přidat trochu bylinek pro aroma nebo podávat s chlebem a salátem pro vynikající chuťovou kombinaci. Užijte si to!

Příprava kořenové zeleniny

Při přípravě kořenové zeleniny k doprovodu hermelínu v troubě, je důležité si vybrat vhodnou kombinaci. Zvolte si například mrkev a petrželovou kořenovou zeleninu, které dokážou skvěle doplnit chuť hermelínu. Nezapomeňte na správné krájení a dochucení kořenové zeleniny pomocí bylinek a koření. Takto připravená zelenina bude ideálním doplňkem pro váš vynikající pokrm s hermelínem v troubě.

Příprava omáčky

Připrava omáčky pro hermelín v troubě je klíčovým krokem k zajištění perfektní chuti tohoto tuzemského pokrmu. Tato omáčka musí být jemná, lahodně sladká a pikantní zároveň. Abyste dosáhli té nejlepší varianty, postupujte podle následujících kroků:

1. Připravte si 100 ml smetany ke šlehání, půl lžičky hořčice a stejně tak tolik medu.

2. Vložte do mísy smetanu, hořčici a med a promíchejte dokud se ingredience dobře nespojí.

3. Přidejte jednu stroužek česneku, prolisovaný na kaši.

4. Důkladně promíchejte a nechte předehřát na mírném ohni asi 5 minut.

5. Hotovou omáčku nyní opatrně nalijte přes hermelín v trouba pokrytý tenkou vrstvou plátku strouhaného ovesného chleba.

6. Pečte hermelín s omáčkou v troubě při teplotě 180°C po dobu cca 10-12 minut, dokud nezíská lahodnou zlatohnědou barvu.

7. Podávejte horké s bagetou či jiným chlebem podle vašeho gusta a užijte si lahodnou chuť této výjimečné české speciality!

Pečení hermelínu v troubě

"Pečení hermelínu v troubě - chuťová exploze s nejznámějším českým sýrem."

Podávání a servírování

Podávání a servírování Hermelínu v troubě

Když máte připravený skvěle upečený hermelín, je důležité si uvědomit, že způsob podání a servírování výrazně ovlivňuje celkový dojem z pokrmu. Zde jsou některé tipy, jak co nejlépe prezentovat tento lahodný sýr.

1. Teplota: Pamatujte, že hermelín by měl být podáván teplý. Ještě teplejší než když vyndáte ho z trouby, ale ne tak horký, aby se roztékal. Pokud čekáte s podáním déle nebo máte více hostů, uskladněte sýr v troubě na minimální teplotu.

2. Násyp: Vyhrajete více bodů tím, že uspořádáte doplňky kolem sýra namísto toho, abyste je nasypali přímo na něj. Nabídněte kousek chleba, sezónní ovoce nebo uzeniny, aby se vaši hosté cítili jako ve francouzském bistru.

3. Prezentace: Krása je klíčem! Snažte se o umístění hermelínu na atraktivním talíři ať již keramickém nebo dřevěném.. Pokud používáte nůžky na krájení, vystřihněte z nich malé kousky a ozdobte jimi talíř. Malé detaily mohou udělat velký rozdíl.

Následujete-li tyto tipy, budete mít skvěle prezentovaný hermelín v troubě, který oslní vaše hosty svou chutí i vizuálním dojmem!

Publikováno: 13. 06. 2023

Kategorie: kuchyně

Autor: Zuzana Šmídová

Tagy: hermelín v troubě | pokrm